Коледж у фотографіях
ПередісторіяВитоки столітньої історії Житомирського технологічного коледжу сягають початку ХХ століття, коли з 1 липня 1911 року в Житомирі почала діяти казенна нижча реміснича школа. Спочатку вона розміщувалася у найманому будинку на Великій Вільській вулиці, 35 (тепер вул. Перемоги), а з 1914 року – у побудованому спеціально для неї двоповерховому будинку на Московській вулиці, 45 (тепер його адреса вул. Московська, 3 7 ). У школі було два класи, де 60 учнів (з переїздом у своє приміщення на Московській – 80 учнів) безкоштовно набували теслярсько-токарних та слюсарно-ковальських знань і навичок. На утримання школи з державної казни відпускалося щороку 4670 рублів, які складалися з 1000 рублів від земства, 1750 – від міського бюджету, 400 рублів з процентів від заповіданого капіталу барона І. М. Шодуара, 1520 рублів власне від казни.
До ремісничої школи приймалися хлопчики у віці 13-16 років без фізичних вад, які закінчили або однокласне училище, або витримали іспити в обсязі курсу таких училищ. Для вступу абітурієнту потрібно було подати лише три довідки: медичну, про попередню освіту і метричну.
Завідував школою відомий житомирський інженер, випускник Київського інституту Флор Якович Кашкадаєв. Прізвище цієї шанованої в місті родини носив навіть провулок, в якому мешкали Кашкадаєви (в районі нинішнього заводу «Автозапчастина», тепер ліквідований). Виконував обв’язки майстра-техніка випускник ремісничого училища М. С. Моргунов. Вчителем загальноосвітніх предметів був О. А. Кривий, підмайстрами - В. С. Бондаренко та О. М. Грищенко. |
|
|