Олімпіада проводилася на базі Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка з 19 по 21 травня 2015 року.
Команда ЖТК у складі керівника групи Омельчука А.О. та учасників Хлуплянець Лесі та Чагарова Костянтина (більше фотографій)
]]>
Житомирський технологічний коледж зустрічає в 2011 році свій 100-літній ювілей. Це один із найстаріших навчальних закладів України, що готує спеціалістів деревообробної промисловості. Історія його розпочалася в далекому 1911 році зі створення казенної ремісничої школи (завідувачем якої був інженер Кашкадаєв Ф. Я.). Згодом школа зазнала ряд реорганізацій і згідно із Постановою РНК України від 23 березня 1930 року на базі Житомирської Індустріальної профшколи відкрили Житомирський індустріальний технікум механічної обробки деревини. В серпні 1990 року технікум стає технологічним коледжем. Вагомий внесок по створенню, а потім і відновленню матеріально-технічної бази, згуртуванню міцного колективу викладачів належить директорам: Богдану Т.Г., Вейхману М.М., Чугунову Є.С., Стельмашенку В.П.
Сьогодні коледж акредитований як вищий навчальний заклад I рівня акредитації і здійснює підготовку фахівців за такими напрямами: «Дизайн» 5.02020701; «Соціальна допомога» 5.13010101; «Економіка підприємства» 5.03050401; «Облік і аудит» 5.03050901 «Фінанси і кредит» 5.03050801; «Комп'ютерна інженерія» 5.05010201; «Програмна інженерія» 5.05010301; «Електротехніка та електротехнології» 5.05070104; «Хімічна технологія» 5.05130111; «Деревооброблювальні технології» 5.05180102; «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» 5.05020201.
На даний час працюють 11 циклових (предметних) комісій, 7 з яких випускаючі: оброблювання деревини, автоматизації та електроустаткування, хімічної переробки деревини, економіки, бухгалтерського обліку та фінансів, комп'ютерної техніки та програмування, дизайну.
З метою отримання вищої освіти коледж створює навчальні комплекси з Львівським лісотехнічним університетом, Житомирським Державним технологічним університетом, Міжрегіональною академією управління персоналом, Інститутом підприємництва та сучасних технологій. Це дає можливість випускникам продовжити навчання за скороченою програмою без вступних іспитів.
Всього в коледжі навчається більше 1500 студентів, працюють 105 висококваліфікованих викладачів. Студентам коледжу створені умови для здобуття знань, участі в громадському житті, занять фізичною культурою і спортом. Тут діють спортивні секції, гуртки технічної творчості, художньої самодіяльності та інші творчі колективи. У 2011 році група студентів з вадами слуху стала чемпіоном Європи з волейболу.
Наші випускники після закінчення навчального закладу успішно працюють на підприємствах деревообробної промисловості, а також підприємствах теплокомуненерго, водо-, газопостачання, в підрозділах «Обленерго», в архітектурно-проектних бюро, у відділах соціального забезпечення і соціального захисту населення, центрах зайнятості, психологічних службах, соціальних службах для молоді тощо.
Випускники є чудовими спеціалістами з економічних питань, фінансів та кредиту, організації управління бухгалтерського обліку і аудиторської діяльності в усіх галузях народного господарства, а також створюють програмне забезпечення на підприємствах і в структурах, як державної так і інших форм власності, виконують технічне обслуговування та ремонт комп'ютерної техніки, розробляють бази даних підприємств і організацій, проектують автоматизовані і інформаційні системи, створюють і експлуатують комп'ютерні мережі, займають керівні посади та відкривають приватні фірми.
Педагогічний колектив коледжу робить усе необхідне для того, щоб навчальний заклад і надалі залишався найкращим в галузі та в області. Він активно працює над впровадженням у навчально-виховний процес педагогічних інновацій та нових освітніх технологій, зокрема таких як:
У чистому вигляді названі технології не використовуються – частіше їх складові або базові елементи. Комбінуючи нові освітні технології з класичними методами і формами навчання викладачі, насамперед досвідчені, отримують комбіновані цікаві технології, які дають позитивні результати навчальної діяльності. Серед них:
Ефективність в роботі зі студентами досягається за рахунок застосування індивідуального підходу до студентів, створення проблемних ситуацій, використання міжпредметних зв’язків, а також якісного програмно-методичного забезпечення предметів.
Протягом навчального року систематично і цілеспрямовано в центрі інноваційних технологій проводяться: інструктивно–методична нарада, індивідуальні бесіди, консультації з молодими спеціалістами в плані ознайомлення з вимогами до організації та проведення навчально-виховного процесу в коледжі, з основними видами навчально-методичної документації, прийомами та методами роботи викладача, допомога практичними порадами при плануванні занять та контролю знань студентів.
На сьогодні, Житомирський технологічний колледж - навчальний заклад, який готує фахівців для багатьох галузей промисловості і економіки нашої держави, навчальний заклад, в якому людина не тільки здобуває професію, а також оволодіває цінною інформацією, порадами на майбутнє. І всіх, хто пов'язав свою долю з ним, він надихає на творчість, на успіх, на перемогу.
]]>